با نقشه گوگل در کف اقیانوس غواصی کنید

شرکت گوگل به صورت موازی با ارتقاء امکانات سرویس نقشه خود (Google Maps) در چند ماه اخیر بسیاری از مکان دیدنی دیگر را نیز در Street View این سرویس جای داده است. همان طور که می‌دانید با استفاده از امکان Street View در نقاطی که قبلاً توسط ماشین گوگل عکس برداری شده‌اند می‌توانید تقریباً به صورت آزادانه ای قدم بزنید و آن مکان را به صورت سه بعدی تجربه کنید. اما این بار گوگل در 6 نقطه از اقیانوس زیبای جهان این امکان را فراهم کرده است که به جای قدم زدن بهتر است بگوییم به شما امکان غواصی را خواهد داد.

پس از 4 سال از اعلام خبر شروع کار گوگل برای ایجاد نقشه سه بعدی اقیانوس (Ocean Maps) موجود در زمین، امکان گشت و گذار در 6 نقطه مجزا از این اقیانوس‌ها فراهم شده است که هر یک محدوده فوق‌العاده زیبایی را نیز نمایش می‌دهند. در حقیقت در تمامی این نقاط صخره های مرجانی بی نظیری یافت می‌شوند که با مشاهده آن‌ها به صورت سه بعدی، در صورتی که از سرعت اینترنت خوبی برخوردار باشید آرامش را به خود هدیه می‌دهید.

برای مشاهده مکان‌هایی که تا کنون امکان غواصی در آن‌ها توسط امکان Street View نقشه گوگل محیا شده است می‌توانید به Google Collections Ocean سر بزنید و پس از انتخاب هر یک از این مکان‌ها با کلیک بر روی گزینه View in Google Maps موجود در پایین آن‌ها شروع به مشاهده و گشت و گذار آزاد در آن‌ها کنید. البته این مناظر از طریق محیط اصلی نقشه گوگل و با استفاده از آیکون آدمک همانند دیگر مکان‌هایی که در آن‌ها Street View راه اندازی شده است نیز قابل دسترس است.

نقشه گوگل در زیر آب

درست است که این سرویس با اخباری مانند جمع آوری اطلاعات wifi کاربران کمی برای گوگل دردسر ساز شده است اما چنین امکانات جدید و خیره کننده‌ای می‌تواند خاطرات منفی کاربران را پاک کند.

 

منبع : #ixzz282WgKM7z>http://tortak.com/view/google-maps-ocean.html#ixzz282WgKM7z
/ 0 نظر / 6 بازدید