نقشه بلادرنگ هک بد افزارها

هر روزه در مورد میلیون ها کامپیوتر که در سراسر جهان توسط بدافزارها مورد حمله قرار می گیرند خبرهای زیادی منتشر می شود ولی تصور کردن این حملات در یک نقشه ی واقعی بسیار سخت به نظر می رسد.سایت The HoneyMap این کار را برای شما انجام میدهید، در این سایت می توانید مشاهده کنید که مردم چه نقاطی از جهان مورد حمله بدافزارها قرار گرفته اند و منشاء این حملات کجاست.

    نقطه های زرد رنگ تمام کاربرانی را که در حال از دست دادن تمام موجودی حساب های بانکی خود هستند را نشان می دهد، اما نقاط قرمز افرادی را نشان می دهد که در حال نابود کردن زندگی های دیجیتال بسیاری هستند.

    افراد تیزبین حتما دقت کرده اند که شهر Aachen در آلمان بسیار مورد حمله قرار می گیرد، ولی در حقیقت دلیل این امر این است که سنسورهای هانیپاتی (Honeypot) که در آنجا قرار دارند محدوده بسیار وسیعی از آی پی ها را بررسی می کند و محدود به Aachen نیستند.

    با این وجود، این نقشه تمام حملات سایبری را نمیتواند به نمایش بگذارد، به این دلیل که در تمام نقاط دنیا هانیپات وجود ندارد که بتوانند اتفاقات رویداده را رصد کنند، اما دیدن اینکه حملات از کجا انجام می شوند جالب و جذاب است.

منبع: http://gora.ir

/ 0 نظر / 8 بازدید