چگونه می توانید قلب خودتان را بشکنید

بدترین نوع دل شکستگی آن است که به دست خودتان صورت گرفته باشد.
اگر نمی خواهید قلب خودتان را بشکنید...

اجازه ندهید دیگران احساس شما را بی اعتبار بشمارند یا تحقیر کنند: اگر احساسی دارید، آن را حس کنید چون از نظر شما حقیقت دارد. هیچ حرفی از طرف مردم این قدرت را ندارد که احساسات شما را بی اعتبار کند. هیچ کس در جسم شما زندگی نمی کند یا زندگی را از دریچه چشمان شما نمی بیند. هیچ کس دقیقا آن چیزهایی را که شما تجربه کرده اید تجربه نکرده است و به همین ترتیب، هیچ کس حق ندارد احساسی را به شما تحمیل کرده یا درباره احساسات شما قضاوت کند. احساسات شما اهمیت دارند. اجازه ندهید کسی باوری غیر از این را به شما بقبولاند.

 

برای هر اشتباهی که مرتکب شده اید افسوس نخورید: اگر بخاطر برخی تصمیمات اشتباه گذشته حسرت می خورید، انقدر به خودتان سخت نگیرید. شما آن زمان با دانشی که داشته اید بهترین کار ممکن را انجام داده اید. شما آن زمان با تجربه ای که داشته اید بهترین کار ممکن را انجام داده اید. تصمیمات شما با یک ذهن خام و جوان گرفته شده اند. اگر با عقل و خرد امروز خود می خواستید تصمیم بگیرید قطعا انتخاب متفاوتی داشتید. پس به خودتان استراحت بدهید. زمان و تجربه، راهی فوق العاده برای کمک به کامیابی، رشد و یادگیری اخذ تصمیمات بهتر برای خودمان و کسانی که به آنها اهمیت می دهیم هستند.

 

به کسانی که دوستشان دارید عادت نکنید: یک روز بنا به دلایلی دلتنگ کسی خواهید شد. این دلتنگی هیچ ارتباطی به مدت زمانی که او را دیده اید یا با هم صحبت کرده اید ندارد بلکه به لحظه ای برمی گردد که شما دارید کاری انجام می دهید و آرزو می کنید ای کاش او هم پیش شما بود. پس قدر تک تک لحظاتی را که با عزیزان خود سپری می کنید بدانید.

 

اجازه ندهید منیت شما بهترین توانایی های تان را بگیرد: گاهی تصمیم می گیریم اشتباه کنیم نه به این دلیل که واقعا اشتباه می کنیم بلکه چون به روابط خود بیشتر از غرورمان ارج می نهیم. وقتی دو نفر که برای یکدیگر اهمیت قائل هستندبا هم دعوا می کنند، کار هر دوی آنها اشتباه است. آنها عشق و توافق خود را قربانی یک نتیجه سطحی می کنند. کسی که اول عذرخواهی و آشتی می کند، همانی است که حق با اوست.

 

خودتان را درگیر هر جر و بحث پیش پا افتاده ای که سر راهتان قرار می گیرد نکنید: قدرت داشتن به معنای این نیست که سر جای خود بمانید و در تمام جنگ ها و جدال های پیش پا افتاده ای که سر راهتان است شرکت کنید. قوی بودن لزوما به این معنا نیست که باید پاسخ تمام اهانت ها را بدهید. با توهین متقابل توی روی کسی نایستید. شان خود را در حد آنها پایین نیاورید. این همان چیزی است که آنها می خواهند. متانت خود را حفظ کنید. قدرت واقعی در این است که آنقدر باهوش باشید که با سربلندی از تمام این مسائل بیهوده فاصله بگیرید.

 

به جمع آدم های منفی باف نپیوندید: مهم نیست چقدر عوامل منفی از سوی دیگران به شمت شما پرتاب می شود، قطعا نیازی نیست بی حرکت بمانید و در این عملیات خودتخریبی که آنها برای زندگی خودشان برگزیده اند شرکت کنید. خودتان تصمیم بگیرید که چگونه رشد کنید. درصد شادی شما به کیفیت افکارتان بستگی دارد. پس مثبت اندیش باشید. بهترین روزهای زندگی شما هنوز از راه نرسیده اند.

 

برای عاشق شدن عجله نکنید: یک رابطه خوب زمانی اتفاق می افتد که دو نفر "گذشته" یکدیگر را بپذیرند، از "حال" یکدیگر حمایت کنند و برای قوت قلب دادن به "آینده" یکدیگر به اندازه کافی عشق بورزند. پس برای عاشق شدن عجله نکنید. کسی را انتخاب کنید که از پیشرفت شما حمایت می کند، به شما آویزان نمی شود، اجازه می دهد قدم به دنیای بیرون بگذارید و به بازگشت شما اطمینان دارد. عشق واقعی همه اش همین است و همیشه ارزش انتظار کشیدن را دارد.

 

به کسانی که قصد ماندن ندارند نچسبید: خداجافظی کردن با کسی که نمی خواهید از پیش شما برود واقعا دردناک است اما چسبیدن به او – آن هم زمانی که خودش دیگر دوست ندارد بماند – دردناک تر است. اگر کسی همان عشق متقابل را به شما نشان نمی دهد و اکثر اوقات طوری رفتار می کند که گویی اصلا برای او اهمیت ندارید، این می تواند سرنخی بزرگ از این واقعیت باشد که شما دیگر در زندگی خود به او نیازی ندارید. تنها کسانی که واقعا در زندگی خود به آنها نیاز دارید آنهایی هستند که به شما احترام می گذارند و می خواهند در زندگی شان باشید.

 

هر انتقاد سازنده ای را که دریافت می کنید نادیده نگیرید: بزرگترین دروغ ها همان هایی هستند که ما به خودمان می گوییم. یک دوست واقعی همیشه حقیقت را می گوید، حتی اگر آزاردهنده باشد. پس تصور نکنید هر انتقادی که به زندگی تان وارد می شود از روی تنفر است. همه از شما متنفر نیستند. بعضی از آدمها واقعا به شما اهمیت می دهند و خیلی ساده حقیقتی را که خودتان انکار می کنید گوشزد می نمایند.

 

از خودتان قطع امید نکنید: مانور دادن در لحظات سخت، شباهت زیادی به رانندگی کردن در مه سنگین دارد. همیشه نمی توانید ببینید دارید کجا می روید، احساس می کنید گم شده اید، می خواهید برگردید و هر مایل به نظرتان تا ابد ادامه پیدا می کند. شاید ترسیده باشید و خسته شده باشید اما جز نفس کشیدن، تمرکز کردن روی جاده، حرکت رو به جلو و اعتماد به چشمهای خود که مثل راهنما عمل می کنند، کار دیگری نمی توانید انجام دهید.

منبع:مجله موفقیت

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

/ 0 نظر / 19 بازدید