گوگل اول، مایکروسافت ۷۵، اپل و فیس‌بوک خارج از گود

FORTUNE Best Cos coverموسسه فورچون لیست سال ۲۰۱۳ صد شرکتی که کارمندان آنها خوشبخت‌ترین در دنیای آی.تی هستند را اعلام کرد که برخی نتایج مندرج در آن باعث شگفتی شده است.

به گزارش ایران ویج، اول از همه کارمندان گوگل هستند که همانطور که انتظار می‌رفت در این لیست رتبه یک را در اختیار گرفتند. 

اما کارمندان مایکروسافت با سقوط به رتبه هفتاد و پنجم جدول رفتند و این یعنی اوضاع کارمندان و مهندسان مایکروسافت خیلی خوب نیست. 

جالب‌تر از همه نبود اپل و فیس بوک در این لیست است که باعث شگفتی شده است. 

 

 

در زیر لیست کمپانی‌های تک و آی.تی را در این رتبه بندی می‌بینید: 
۱: Google 
۲: SAS 
۱۱: Qualcomm 
۱۹: Salesforce.com 
۲۲: Intuit 
۳۴: Rackspace Hosting 
۴۲: Cisco 
۶۳: Hitachi 
۶۸: Intel 
۷۵: Microsoft 
(لیست کامل با جزییات را در اینجا ببینید.) 

این لیست معمولا برای مهندسان کامپیوتر و آی.تی تهیه می‌شود تا برای انتخاب شغل بعد از فارغ التحصیلی تصمیم درستی را بگیرند. 

برخی کمپانی های دیگر نیز لیست‌های مشابهی تهیه کرده‌اند. 

مثلا کمپانی LinkedIn از ۵ کمپانی برتر چهار کمپانی گوگل، اپل، مایکروسافت و فیس بوک را در لیست برترین‌های خود قرار داده است. 

البته کمپانی مذکور ،خود، در حوزه آی.تی است و طبیعی است که رای دهندگان نیز در همین حوزه باشند و بالطبع به کمپانی‌های آی.تی بیشتر رای دهند. 

لیست فورچون نیز براساس بهترین مکان های کاری در همه حوزه‌های امریکایی است و لیست لینکداین مرتبط با میزان تقاضای امریکایی ها برای یافتن کاراست. 

اما دلیل اول شدن گوگل (برای چهارمین سال پیاپی): فراهم کردن ۱۰۰ هزار ساعت اوقات فراغت،ایجاد مراکز بهداشتی درمانی، ایجاد باشگاه ورزشی ۷ جریبی برای کارمندان، ایجاد زمین هاکی و بسکتبال و ورزش bocce (بازی ایتالیایی ترکیبی از بولینگ و تیله بازی)، اسب سواری و ….

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

/ 0 نظر / 9 بازدید