شاه کلیدی برای قفل‌های علمی


* از چه هنگام آغاز به کار کردید و کلیت کار چگونه است؟

ـــ مجموعه کار تحقیقاتی از سال ۸۶ آغاز شد و در سال ۹۰ به پایان رسید. در همه این مدت تمرکز کار روی ماده‌ای بود که بتواند بنیان انرژی را افزایش یا کاهش دهد که بحمدالله موفق شدیم؛ کاری که تا کنون انجام نشده بود و محال به نظر می‌رسید؛ البته لازم است درباره انرژی خام یا بنیان انرژی توضیح دهم که منظور شالوده جهان هستی است. 

بنا بر قانون لاوازیه که همه آن را می‌دانیم، انرژی قابلیت افزایش یا کاهش ندارد و تنها از صورتی به صورت دیگر تغییر می‌کند. این قانون از قوانین بنیادی فیزیک است. پس از آن، انیشتین تعریف کامل‌تری از آن کرد و آن را قانون جرم و انرژی نامید. قوانین فیزیک مانند زنجیر به یکدیگر پیوسته‌اند؛ پس بر همین مبنا قوانین ترمودینامیک تعریف شد و در پایان، طرز کار جهان هستی طی فرمول مشهور انیشتین ارائه شد که همان E=MC۲ است. 

بر پایه این فرمول، طرز کار همه آنچه بشر ساخته‌ ـ چه در حیطه مکانیک و چه الکترونیک و هر آنچه که تصور بکنید ـ ارائه شده است؛ یعنی حتی اتومبیل شما بنا بر این فرمول حرکت می‌کند. حال اگر بتوان انرژی را که تا کنون بشر تصور می‌کرد، همواره ثابت است، افزایش و کاهش داد، آن گاه می‌توان به هر آنچه بشر تاکنون ساخته، مسلط شد و همه قوانین فیزیک را شکست. می‌توان بر خلاف جریان آب شنا کرد. این موضوع تا به این اندازه مهم است و مانند شاه کلیدی است که همه قفل‌ها را باز می‌کند. افزایش یا کاهش انرژی به این مفهوم است که بشر هر کاری را می‌تواند انجام دهد و دیگر محدود به فرمول انیشتین نیست، زیرا هر آنچه تاکنون در فیزیک تعریف شده بر پایه این بوده که اساس انرژی قابل تغییر نیست. 

* چگونه این فکر به ذهن شما رسید؟ 

ـــ در سال ۸۶ مطلبی در روزنامه ایران خواندم که در آن از گیاه آزولا به عنوان مهاجم به تالاب انزلی نام برده شده بود و آقای دکتر کریم ثابت رفتار در مصاحبه‌ای با این روزنامه از وضعیت تالاب ابراز نگرانی کرده بود. پس از تحقیق درباره گیاه آزولا، متوجه توانایی مواد موجود در آن در افزایش یا کاهش انرژی خام شدم که همین موضوع جرقه‌ای شد که اختراعات مهمی را به دنبال داشت. ماجرا این گونه آغاز شد که در مزرعه تحقیقاتی ـ کشاورزی خودم مشغول کار بر خوراک دام بودم و از گیاه آزولا به عنوان خوراک دام استفاده کردم. برای تعیین ارزش غذایی خوراک دام تهیه شده توسط خودم، نمونه خوراک را به آزمایشگاه فرستادم که دیدم در یکی از این آزمایش‌ها انرژی خام به شدت افزایش پیدا کرده بود. 

در تماس با آزمایشگاه درخواست کردم که این آزمایش تکرار شود، زیرا چنین چیزی محال بود و پس از چندین بار تکرار،‌‌ همان نتایج به دست آمد و حتی با تغییر آزمایشگاه نیز نتایج‌‌ همان بود؛ یعنی در آزمایشگاه‌های دیگر نیز همین نتایج به دست می‌آمد. نتیجه آنقدر جالب بود که اینجانب با پیگیری فراوان توانستم به ماده‌ای که توانسته بود این کار را انجام دهد، برسم و البته این پایان کار نبود. تکرار آزمایش‌های در حد چندین هزار مورد آزمایش، دیگر من را به یقین مطلق رساند که در آن زمان طی اختراعی درباره خوراک دام به ثبت رسید. 

پس از آن در آزمایش‌های تکمیلی تلاش کردم افزایش انرژی خام را در مصارف عمومی‌تر کاربردی کنم تا برای جامعه ملموس‌تر باشد. به همین جهت، روی سوخت خودرو‌ها و اصولا هیدروکربن‌ها تمرکز کردم. مشکلات فراوانی سر راه این موضوع بود و آنچه اکنون رخ داده است نتیجه‌ای شگرف دارد. 

در ادامه تحقیقات موفق شدم افزایش انرژی خام را بدون استفاده از ماده موثر فوق و مستقیم انجام دهم و سرانجام از طریق هوا این کار انجام شد. برای این که هم آزمایش بزرگی را برای اثبات نظریه علمی خودم ترتیب دهم و ادعای علمی خود را در جهان منتشر سازم، به گونه‌ای که بدون استفاده از ابزار آزمایشگاهی برای همه قابلیت انجام داشته باشد، پودر هیدروکربنه گیاهی، زیر نظر پارک علم و فن آوری گیلان تولید شد تا در هر اتومبیلی استفاده شود و اثرات افزایش انرژی خام مورد توجه و آزمایش قرار گیرد که البته جنبه تجاری هم داشت. بدینسان که این پودر غیرقابل اشتعال و گیاهی با وزنی معادل ۲۵ گرم در فیلتر هوای اتومبیل و پیش از فیلتر ریخته و موجب تولد انرژی در چند میلیاردیوم ثانیه می‌‌شود. هنگامی که هوای فوق به محفظه احتراق اتومبیل برای سوزاندن گاز یا بنزین می‌رسد، آنچنان انرژی ماده سوختنی را افزایش می‌دهد که نیازی به استفاده به میزان قبلی که برای اتومبیل به عنوان مصرف سوخت تعریف شده، نیست و نتیجه آن به زبان ساده کاهش مصرف سوخت است. چنین امری برای صاحبان نظر محال به نظر می‌رسد، مگر اینکه اصول بنیادین فیزیک شکسته شود و هدف من به تفکر انداختن دانشجویان و اساتید محترم و دانشمندان بود که البته متأسفانه در ایران هیچ کس متوجه موضوع نشد و تنها کشورهای خارجی بودند که موضوع برایشان بسیار جالب توجه بود. 

* آیا این کار را به تنهایی انجام دادید و یا این که تیم تحقیقاتی نیز در کنار شما بود؟

ـــ به تنهایی انجام شد.

* خروجی شما چه مصارفی دارد؟ 

ـــبا توجه به این که انرژی بنیانی جهان هستی اکنون در اختیار بشر قرار گرفته، مرز و محدودیتی برای آن نمی‌توان قائل شد و از درمان بیماری‌ها گرفته تا هیدروکربن‌ها و هر آنچه در آن انرژی نقشی دارد، کاربرد خواهد داشت، به ویژه که این انرژی اکنون از راه هوا قابلیت جابجایی دارد؛ یعنی حتی با بوییدن، می‌توان بنیان انرژی بدن را افزایش داد که این خود موجب مقابله مستقیم بدن با با بیماری‌ها، حتی لاعلاج‌ترین بیماری‌هاست. اهمیت این تکنولوژی سازگار بودن آن با همه مصنوعاتی است که تاکنون بشر با استفاده از قوانین فیزیک، متصور می‌شده است؛ بنابراین، لازم به تغییرات اساسی در این مصنوعات نیست. هرچند در آینده می‌توان مصنوعاتی با استفاده از این قانون جدید ساخت. چند مصرف ساده آن که الان مورد لزوم جامعه است، کاهش مصرف سوخت خودرو، کاهش مصرف سوخت در نیروگاه‌ها، افزایش برد مسافت در هواپیما‌ها و کشتی‌ها و... است.

* آیا به تولید انبوه رسیده و مورد تأیید هست؟ 

ـــ بله. در هیدروکربن‌ها به تولید انبوه رسیده و مورد تأیید پارک علم و فن آوری گیلان است و اکنون مؤسسه ما با نام مؤسسه توسعه فناوری‌های نوین آران زیر پوشش پارک علم و فن‌آوری گیلان است. 

* آیا آزمایش‌ها و تأییدات لازم انجام شده است؟ 

ـــ بله با سختگیری و دقت بسیار در سه استان کشور پایلوت شد و تأییدیه لازم را درباره کارآیی از شرکت نیرو محرکه گرفت و در پایان مورد پذیرش پارک علم و فن آوری گیلان قرار گرفت. 

* آیا کارهای ثبت انجام شده است؟ 

ـــ بله. در دو کاربرد از این تکنولوژی؛ یکی در تهیه خوراک دام و طیور و دیگری در افزایش انرژی در هیدروکربن‌ها که موجب کاهش سوخت می‌شود، دو اختراع ثبت شد. 

* این تکنولوژی در اختیار کدام کشورهاست؟ 

ـــ فعلا در اختیار هیچ کشوری نیست؛ با توجه به این که این یک کشف بزرگ علمی است که قانون بقای ماده و انرژی را می‌شکند، از کلیدی‌ترین یافته‌های بشر و تکنولوژی منحصربه‌فرد است. 

* آیا دولت از شما حمایت کرده است؟ 

ـــ متأسفانه خیر و این موضوع موجب دلسردی بسیاری است. دلیل بی‌توجهی دولتمردان به این مقوله همواره برایم بسیار جالب بوده است. در حالی که کشور دغدغه تولید بنزین و انرژی دارد و بار‌ها مسئولین گفته‌اند که در این زمینه مشکلات هست، ولی هیچ گونه توجهی به مجموعه ما نشد. مکاتبات فراوان با معاونت فناوری ریاست محترم جمهوری ـ که اسناد آن موجود است ـ مؤید این مسأله است. شاید عجیب و جدید بودن ادعای اینجانب موجب این مسأله باشد؛ اما اگر به آخرین گفته جناب آقای رئیس‌جمهور که سه ماه پیش در جمع نخبگان فرموده بودند که اگر کسی بتواند ۱ یا ۲ درصد مصرف بنزین را کاهش دهد مراجعه کند و ما همه گونه امکاناتی به او می‌دهیم، من را بیشتر به تعجب وامی‌دارد. این در حالی است که ما توانسته‌ایم ۱۵ تا ۳۰ درصد مصرف گاز و بنزین را در اتومبیل‌ها کاهش دهیم و این نوسان ۱۵ درصدی به علت مسائل فنی اتومبیل‌ها و کیفیت سوخت کشور است. 

اینجانب هیچ گونه وامی از دولت دریافت نکرده‌ام و هیچ توقعی از دولت محترم هم نداشته و ندارم. هیچ گاه در جمع نخبگان پذیرفته نشده‌ام و در این مورد هم گلایه‌ای ندارم. 
یک نمونه برایتان می‌آورم. اگر هم‌اکنون خبرگزاری‌های خارجی اعلام کنند که یک کشور پیشرفته دنیا چنین کاری را انجام داده است، بی‌‌گمان مورد توجه دولتمردان ما قرار خواهد گرفت اما متأسفانه این حقیر در کشور خودم مورد توجه قرار نمی‌گیرم. 

* پس چرا در هیچ جشنواره‌ای شرکت نکرده‌اید؟ 

ـــ پارسال در فن بازار جمهوری اسلامی حضور داشتیم که جزو شرکت‌های بر‌تر شناخته نشدیم و همین موضوع موجب دلسردی ما شد و شاید از بی‌ادعایی ما باشد که در میان نخبه‌های کشور جایی نداریم!

/ 0 نظر / 14 بازدید