دوره راهبری جامع مدیریت استراتژیک

متا مدل پوینت مدیریت استراتژیک علم و فن تحول و دگر گونی سازمانهاست. سازمانها از طریق مدیریت استراتژیک برای خود تصمیمات آینده ساز گرفته و مسیر تحول را طی می کنند. اما هیچ سازمانی مسیر پر پیچ و خم تغییرات استراتژیک را آسوده و بی دغدغه طی نکرده است. لذا ضرورت دارد که این مسیر با تدبیر و اندیشه و علم کافی طی شود.

تجربه  نشان داده است که سازمانها به دلیل ضعف و کمبود تجربه و دانش و کل نگری در ایجاد تغییرات استراتژیک بسیار شکننده و عیر اثر بخش عمل می کنند و نمی توانند طعم شیرین تغییرات و نتایج استراتژیک را بچشند. از طرف دیگر محیط امروزه برای سازمانها روز به روز سخت تر و حسحس تر می شود و لزوم داشتن یک تفکر استراتژیک هر روز از دیروز پر رنگ تر احساس می شود.

بنا براین سازمانها اولاً ضرورت دارد که امروزه یک نگاه و تفکر استراتژیک داشته باشند و از طرف دیگر خود را برای طی این مسیر توانمند و مهیا نمایند.

 

تعریف و هدف دوره:

دوره راهبری جامع نظام مدیریت استراتژیک ، دوره آشنایی عمیق با کلیه الزامات بدنه دانشی مدیریت استراتژیک می باشد. این دوره با ترکیب کلیه ابعاد  منظرهای دانشی مورد نیاز برای استقرار مدیریت استراتژیک در سازمانها تدوین شده است. هدف اصلی این دوره آن است که مدیرانی تربیت کند که بتوانند تحولات استراتژیک در سازمانها را راهبری و مدیریت نمایند. لذا از افرادی که این دوره را می گذارنند، انتظار می رود که پس از طی این دوره اصول و الزامات حرکت به سمت استراتژی محوری را در بخش های آمادگی برای تحول استراتژیک، پرورش تفکر استراتژیک سازمانی، تدوین برنامه استراتژیک ، اجرای استراتژی و مدیریت تغییر و مدیریت عملکرد استراتژیک درک نموده و به صورت عملی نیز توانایی اجرای آن برای سازمانها را نیز داشته باشند.

 

ضرورت و اهمیت دوره:

در درجه اول ضرورت اجرای این دوره، ضرورت استراتژی محور شدن سازمانها است و پس از آن نیاز سازمانها به خبرگانی که بدانند و بتوانند آنها را در این مسیر هدایت و راهبری کنند. لذا سازمانها برای تطابق خود با شرایط محیطی و استفاده موثر از استعدادهای سازمانی خود و امادگی برای مواجهه با شرایط عدم قطعیت های اقتصادی، اجتماعی و … نیازمند توسعه توانایی های خود در این حوزه تخصصی هستند.


توانمندی­ها و مهارت­های/تخصص­های قابل انتظار:

 

شغل قابل احراز:

 

ضوابط و شرایط پذیرش ورودی:

  • داشتن مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط در درجه اول(مهندسی صنایع، مهندسی مالی، کارشناسی مدیریت(مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی، اجرایی و ….)، اقتصاد) و مدرک کارشناسی در سایر رشته ها در اولویت دوم
  • دارای حداقل ۲ سال سابقه کار در یکی از شاخه های مدیریت و مهندسی در سازمانها(کارشناس طرح و برنامه، کارشناس برنامه ریزی استراتژیک، کارشناس کنترل کیفیت، کارشناس کنترل پروژه، کارشناس بودجه ریزی و ….)
  • کسب حد اقل امتیاز در آزمون GMAT ورودی دوره

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه دوره تماس حاصل فرمایید.۸۸۷۶۴۶۶۲

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

/ 0 نظر / 12 بازدید