محبوبترین و جذابترین امکانات گوگل

ماشین حساب

ماشین حساب گوگل

یکی از بهترین امکانات هوشمند گوگل برای کاربرانش ماشین حساب است ، با این امکانات گوگل شما می توانید مسائل ریاضیتان را به کمک گوگل حل کنید یا جمع و تفرقهتان را بصورت آنلاین در گوگل انجام دهید. برای این کار کافیه شما در قسمت جستجوی گوگل بجای کلمات محاسباتتان را بنویسید تا ربات گوگل محاسبات مورد نظر شما را انجام دهد. بطور مثال برای تقسیم دو عدد 326599 و 9865458 می تونید این عبارت رو "326599/9865458 " در گوگل قرار دهید تا محاسبات مورد نظر توسط گوگل انجام بشه. در این سرویس گوگل شما می تونید لگاریتم  ، توابع مثلثاتی  و چندین عملکرد ماشین حساب های مهندسی را در این سرویس آنلاین گوگل محاسبه نمایید. یکی از دیگر ربات های اینترنتی که می تونه توابع ریاضی رو هم برای شما حل کنه ولفرام آلفا است که توابع ریاضی رو هم برای شما حل می کنه. حتی نمودار توابع رو هم برای شما ترسیم می کنه برای اینکار اینجا کلیک کنید.

نمایشگر آی پی شما

یکی از دیگر امکانات بسیار جالب گوگل نمایشگر آی پی است ، شما با درج کلمه ی what is my ip یا my ip در کادر جستجوی گوگل می تونید از آدرس آی پی متصل شده ی خودتون اطلاع پیدا کنید.

 

 

آب و هوا

نمایشگر آب و هوا

سرویس نمایشگر آب و هوای گوگل قادر است آخرین وضعیت آب و هوای شهر مورد نظر شما را بصورت آنی در اختیار شما قرار دهد برای آگاهی از آخرین وضعیت شهرتان کافی است با قرار دادن دو کلمه ی weather City name ار آخرین وضعیت آب و هوایی شهر مورد نظرتان آگاهی پیدا کنید. از دیگر امکانات گوگل در این مورد می شود به زمان طلوع و غروب خورشید هم اشاره کرد شما با قرار دادن دو کلمه ی sunrise یا  sunset به همراه نام شهر مورد نظر از طلوع یا غروب خورشید مطلع شوید.

معنی کلمات انگلیسی

گوگل می تونه معنی کلمات انگلیسی رو همچون یک لغتنامه ی انگلیسی به انگلیسی آنلاین در اختیار شما قرار بده ، گوگل در حقیقت یک لغتنامه ی آنلاین برای شما است ، البته برای معنی کردن کلمات به زبان های مختلف میشه از گوگل ترنسلیتور استفاده کرد . اما روشی رو که برای توصیف یک کلمه در گوگل وجود داره اینه که شما برای فهمیدن معنی کلمه ی همچون گوگل کافیه دو کلمه ی define google رو در کادر جستجوی گوگل قرار بدید. خوبی این روش این هست که علاوه بر توضیح کلمه ی مورد نظر گوگل تلفظ کلمه ی مورد نظر رو هم برای شما مشخص می کنه این قابلیت در گوگل ترنسلیتور وجود نداره.

 

رهیابی خطوط پرواز

برنامه پروازگوگل یکی از برترین ارائه دهنده خدمات اینترنتی است رهیابی خطوط پرواز یکی از بهترین امکانات گوگل هست ، گوگل این امکان رو در اختیار کاربرانش قرار داده که بتونند بدونه مشکل از اطلاعات پرواز ها رو هم خیلی راحت بدونند برای مشاهده وضعیت پرواز یک هواپیما، نام خطوط هوایی و سپس شماره پرواز را " air canada 123" در کادر جستجو تایپ کنید. همچنین برای گرفتن اطلاعات پرواز کافی جمله ی flights from tehran  to...+... رو در کادر جستجوی گوگل قرار دهید تا اطلاعات پرواز از تهران به ...+... رو بدست بیارید.

منبع گوگل

/ 0 نظر / 8 بازدید