دو مفهوم مدرن برای خلاق و نوآور کردن سازمانتان

 

  • اجزاء: همه‌ی جانداران دارای اجزائی هستند، هرچه این اجزا متنوع‌تر و  واگراتر باشند موجود زنده بیشتر منعطف، انطباق پذیر با محیط‌های مختلف طبیعی و خلاق‌تر خواهد بود. 
  •  کل: همه‌ی جانداران دارای هویت و نقشهایی فراتر از هویت و نقشهای اجزایشان هستند. هر چه این هویت و نقشهای کلی همگراتر باشند، موجود زنده باز هم منعطف‌تر، انطباق‌پذیرتر و خلاق‌تر خواهد بود.
  •  ارتباط و تعامل: بین اجزاء هر موجود زنده و بین موجودات مختلف با هم ارتباطات و تعاملاتی وجود دارد. هر چه این تعاملات بازتر، روشن‌تر و آزادتر در جریان باشد، موجود زنده منعطف‌تر، انطباق‌پذیرتر و خلاق‌تر خواهد بود.
  •  یکپارچه‌سازی و تولید مثل: هر موجود زنده‌ای که در نسل‌های مختلف در طبیعت باقی مانده باشد این قدرت را دارد که همه‌ی اجزا را با روابط درون و برون سیستم در یک کل یکپارچه متحد کرده و خودش را با تمام این 3 ویژگی بازتولید کند.

 

حال فکر کنید اگر سازمان‌ها می‌توانستند با این اصول طراحی شوند چه شکلی می‌داشتند؟

 خانم Belina Raffy با کمک خانم Holiday روندی طراحی کرده‌اند که در 10 مرحله، ویژگی‌ها و ساختار یک سازمان را با 4 ویژگی ذکر شده در موجودات زنده تطبیق می‌دهد و نه تنها سبب پایداری سازمان بلکه سبب بالندگی و رشد سازمان طی زمان می‌شود.

بداهه‌ی کاربردی یا Applied Improvisation شامل نحوه تفکر، تمرینات اجرایی و رفتارهایی است که از تمرینات بداهه‌ی تئاتر الهام گرفته شده و اکنون در شرکت‌های بزرگ دنیا برای بهبود بهره‌وری، افزایش خلاقیت، بهبود روابط درون و برون سازمانی ورهبری مؤثر استفاده می‌شود.

 مهارت‌های ارائه شده در ذیل این مفهوم به صورت بازی‌هایی درآمده که به افراد کمک می‌کند تا در شرایط نامشخص روزمره، تحت فشار و استرس کار روزانه بیاموزند که چطور بهتر و انسانی‎تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بهتر صحبت همدیگر را گوش کنند، سریعتر و بهتر تصمیم بگیرند و با آرامش و لذت بیشتر کار کنند. بداهه‌ی کاربردی باعث رفتار طبیعی‌تر انسانی در کنار رفتار حرفه‌ای-سازمانی می‌شود، رفتارهایی که به دلیل فهم بهتر و سریعتر شرایط و طرف مقابل نتایج بهتری به بار می‌آورند.

 در تعاملات روزانه‌ی سازمان، در مذاکرات، در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و در نوآوریسازمانی، روش‌های بداهه‌ی کاربردی می‌تواند به سازمان شما کمک کند. همکاری در حل مسائل، جو مناسب‌تر برای بیان مشکلات، ایده‌ها و راه حل‌ها و ارتباطات مؤثر کارکنان سازمان از نتایج یادگیری این روش‌هاست.

 غیر از سازمان‌های تجاری مانند بانک‌ها و شرکت‌های چند ملیتی، این روش در خیریه‌ها برای بهبود فرآیند ارتباط با خیرین، در زندان‌ها برای رفع مشکلات ارتباطی زندانیان، در مدارس برای بهبود وضع تحصیلی و در آسیب دیدگان جنگ و بلایای طبیعی برای بهبود کیفیت زندگی و کاهش اثرات ذهنی حوادث بخصوص روی کودکان و در گروه‌های محلی برای ایجاد ارتباط بیشتر و ایجاد قوانین مشارکتی برای زندگی بهتر در کنار یکدیگر به کار گرفته شده و نتایج مفیدی در بر داشته است.

در سازمان‌ها بداهه‌ی کاربردی بیشتر روی روش‌هایی تمرکز دارد که تحت فشار واسترس کار روزانه، فهمیدن شرایط محیطی و شرایط دیگران را آسان‌تر کرده و به افراد می‌آموزد چگونه با بهتر شنیدن، مؤثرتر حرف زدن و با سرگرمی بیشتر فعالیت تیمی انجام دادن نتایج بهتری را در زمان مشخص بگیرند

منبع:   نوآوری سازمان

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

/ 1 نظر / 6 بازدید
حسین

سلام وقت بخیر.....واقعا استفاده کردم از مطالب بی نظیرتون.....ممنونم که انقدر مطالب مفید و به روزی دارید موفق و سربلند باشید